MKD | македонски денарEUR | ЕвроGBP | БританскаUSD | САД долар
МакедонскиМакедонскиEnglishEnglish
Најави се | Регистрирај се
предмети0
најава за клиенти Сподели преку E-mail и лозинка на Вашата регистрација. Ја заборавивте вашата лозинка?

категории

Најпосетувани

Колбекс за зглобови

1257.90ден Кол
бренд: Kolbex
тежина: 0.100kg

Додаток во исхраната
Препорачана дневна доза: 1 капсула наутро со чаша вода
Едно пакување содржи 30 капсули
Произведено во Шпанија
Нето тежина: 19 g - 30 капсули

Болките во зглобовите предизвикани од болести како што се артритис, ревматизам и остеоартритис погодуваат сè повеќе возрасни ширум светот и можат драстично да го намалат квалитетот на животот на оние кои страдаат од нив.

Овие болести тешко се лекуваат и предизвикуваат силна болка и проблеми со подвижноста. Вообичаено е да се обидете да ги лекувате со кортикостероиди или антиинфламаторни лекови, но тие не го напаѓаат изворот на проблемот, па болката се враќа. Покрај тоа, овие лекови може да имаат силни несакани ефекти.

Воведување на ново револуционерно решение за проблеми со зглобовите што им помогна на илјадници жени и мажи ширум светот: новиот KOLBEX, со подобрена формула, природно и дефинитивно решение за болки во зглобовите.

Kolbex е единствениот базиран на новиот протеин од полжав Nutraspersa. Научниот тим одговорен за новиот Kolbex разви формула за капсула која се базира на алантоин, протеинот што полжавите го користат за регенерација на клетките и поправка на нивните лушпи. Благодарение на моќта на алантоинот, во комбинација со други природни состојки, 'рскавицата и зглобовите се обновуваат. Од првите неколку дози може да се забележи зголемување на еластичноста и флексибилноста, подобрување на подвижноста и намалување на болката.
Подобрената формула на Kolbex е единствена по тоа што е збогатена со компоненти како што се колаген, елементи во трагови и гликоаминогликани кои обезбедуваат импресивни резултати. Покрај тоа, Kolbex содржи и куркума, позната по своето антиинфламаторно дејство, како и цинк и витамини Ц и Б6 за поддршка на имунолошкиот систем. Но, тоа не е се, неговата зајакната формула содржи и ројалактин, присутен во матичен млеч, кој придонесува за зголемување на енергијата и виталноста, како и за зајакнување на нервниот систем.
Благодарение на холистичкиот ефект на оваа ексклузивна формула збогатена со природни состојки, се постигнуваат силни резултати, тоа е она што го прави Kolbex уникатен.