MKD | македонски денарEUR | ЕвроGBP | БританскаUSD | САД долар
МакедонскиМакедонскиEnglishEnglish
Најави се | Регистрирај се
предмети0
најава за клиенти Сподели преку E-mail и лозинка на Вашата регистрација. Ја заборавивте вашата лозинка?

категории

Најпосетувани

Колагетерна за зглобови, коса, кожа, нокти

1230.00ден Кол
бренд: Colageterna
тежина: 0.150kg

Додаток во исхраната
Препорачана дневна доза: 4 капсули на ден
Едно пакување содржи 90 капсули
Произведено во Шпанија
Нето тежина: 68,4 g - 90 капсули

Брчки? Фини линии? Паѓање и кршење на косата? Кршливи нокти? Болки во зглобовите? Сите овие се симптоми на губење на колаген.

Дали знаевте дека колагенот е најзастапениот протеин во телото?

Колагенот се наоѓа во кожата, лигаментите и тетивите, вклучувајќи ги коските и 'рскавицата.

Тоа е и протеинот кој е одговорен за младешкиот и сјаен изглед на кожата, јачината и изгледот на косата и ноктите.

Во просек, едно лице губи 1,5% колаген секоја година. Но, ако често се сончате, пушите или држете диета, голема е веројатноста дека ќе изгубите уште повеќе колаген.

А што значи помалку колаген? Брчки на лицето, опуштена кожа на лицето и телото, целулит, слаби нокти, косата побавно расте и го губи сјајот, опаѓање на косата, болка и слабост во зглобовите и коските, што се сведува на една работа: стареење.

Воведување на COLAGETERNA, хидролизирани колагенски капсули кои ја враќаат младоста изгубена со текот на времето. COLAGETERNA ја подмладува и ја подобрува цврстината на кожата, ги зајакнува влакната и трепките од фоликулот, го спречува нивното губење и го стимулира нивниот раст, ги зајакнува ноктите, правејќи ги поцврсти и посилни. Колагенот во мускулите им дава цврстина, спречувајќи ја појавата на целулит, опуштена кожа и стрии, а присутен е и во коските, лигаментите и зглобовите, помагајќи во поправка на ткивото на рскавицата, кое помага за здрави коски, спречува остеопороза и го намалува зглобот. болка. Со земање само 4 капсули на ден, ќе ја почувствувате разликата недела по недела!