MKD | македонски денарEUR | ЕвроGBP | БританскаUSD | САД долар
МакедонскиМакедонскиEnglishEnglish
Најави се | Регистрирај се
предмети0
најава за клиенти Сподели преку E-mail и лозинка на Вашата регистрација. Ја заборавивте вашата лозинка?

категории

Најпосетувани

Stepluxe socks - компресивни чорапи

949.00ден Кол
бренд: Stepluxe
код на производот: VVAVACIND0272
тежина: 0.078kg

Црна боја

Достапни големини: S, M и L

  S M L
EU 35 - 38 39 - 42 43 - 45

*при нарачката, забележете ја саканата големина во полето за белешки

Дали работите правилно? Дали често одите на долги патувања? Дали чувствувате болка во зглобовите и стапалата или имате проширени вени?

Ви ги претставуваме чорапите Stepluxe - чорапи против тежина, болка и замор во долните екстремитети, и за превенција од проширени вени.

Стапалата се дел од човечкото тело каде што има најмногу акупунктурни точки. Кога чувствувате болки во стапалата предизвикани од долго одење, стоење, патување со автомобил, воз или авион, или кога носите неудобни чевли или имате проширени вени, чорапите Stepluxe доаѓаат на помош!

Благодарение на технологијата за компресија Stepluxe, чорапите ги олеснуваат и масираат вашите нозе, глуждови и стапала, држејќи ги компресирани и делуваат како анти-едематозни и ублажуваат болки.

За разлика од обичните чорапи, чорапите Stepluxe:

- не оставајте траги на абење на кожата

- не паѓаат при носење

- не губете ја еластичноста

- имаат мек материјал кој дише

- не ги делат чекорите

- се препорачува да се носат и во летните денови

- погоден и за мажи и за жени

- невидлив под облеката

- може да се пере во машина за перење

Чекорете смело со чорапите Stepluxe! Уживајте во удобноста на леснотијата на вашите нозе!

слични производи