MKD | македонски денарEUR | ЕвроGBP | БританскаUSD | САД долар
МакедонскиМакедонскиEnglishEnglish
Најави се | Регистрирај се
предмети0
најава за клиенти Сподели преку E-mail и лозинка на Вашата регистрација. Ја заборавивте вашата лозинка?

категории

Најпосетувани

Гел со екстракт од полжав и Алое Вера

1226.99ден Кол
бренд: Camille
код на производот: CL02
тежина: 0.300kg

250 мл

Гелот придонесува за регенерација на кожата. Содржи екстракт од полжав и алое вера. Помага за подобрување на состојбата на лузни, мозолчиња, брчки, врана стапала, стрии, дамки и хиперпигментација.
Екстрактот од полжав ја поддржува регенерацијата на дермалните клетки.

Алое вера:

Покрај екстрактот од полжав, формулата содржи и алое вера. Растението често се користи во областа на естетиката и убавината, поради неговите хидратантни својства и ефектот против стареење.

Гелот е погоден и за мажи и за жени. Може да го користат луѓе со сите типови кожа. Може да се нанесува на цело тело - лице, нозе, раце. Се препорачува за омекнување на брчките, отстранување на траги од акни и лузни, борба против стрии, намалување на дамки и хиперпигментација.

Начин на употреба: Користете 2 пати на ден. Заедничката употреба на овој гел со други производи не се препорачува.

Производот е дерматолошки тестиран.

слични производи