MKD | македонски денарEUR | ЕвроGBP | БританскаUSD | САД долар
МакедонскиМакедонскиEnglishEnglish
Најави се | Регистрирај се
предмети0
најава за клиенти Сподели преку E-mail и лозинка на Вашата регистрација. Ја заборавивте вашата лозинка?

категории

Најпосетувани

Сет влечки Stepluxe и Veno Green

0.00ден Кол
тежина: 0.400kg

Набавете сет од Stepluxe влечки за уморни стапала и Вено Грин хербален крем против проширени вени сега и заштедете.

Папучи со гел папучи „Степлукс“ со гел ѓон овозможуваат смирувачки и ревитализирачки ефект на нозете и колената. Гел-јадрото на стапалата делува како амортизер, што помага да се соберат болки во нозете, колената и стапалата. Апсорбирајте напнатост и притиснете ги стапалата додека одите или стоите. Идеални за зима, тие можат да се користат и за внатрешна и за надворешна употреба. Лесно се чисти и може да се пренесе во машината за перење. Овие влошки се прилагодуваат на стапалата и не се деформираат. Изработена од мека и удобна ткаенина од микрофибер со нелизгачки ѓон. 

Достапни големини:

100 ml
 Билен крем со подвлечен локален ефект врз циркулацијата и лимфозастоя. Есцинът намалува шеќерот съсирваемост и опасноста од појава на интраваскуларна згрутчувања. Намалува склоноста кон отоци и тежина во нозете. Помага намалувањето на периферните крвни садови.

Како да употребувате Veno Green?
 Се нанесува со нежно триење два-три пати дневно на засегнатиот дел од стапалата нагоре во текот на 1 месец. Потоа за подржува ефект се користи еднаш дневно.

Содржина:
 Сусамово масло, масло од пченични никулци, масло од грозје семе, пчелен восок, екстракт есцин, екстракт од невен, екстракт од прополис, етерично масло од нане, етерично масло од чемпрес, етерично масло од лаванда, етерично масло од портокал.