MKD | македонски денарEUR | ЕвроGBP | БританскаUSD | САД долар
МакедонскиМакедонскиEnglishEnglish
Најави се | Регистрирај се
предмети0
најава за клиенти Сподели преку E-mail и лозинка на Вашата регистрација. Ја заборавивте вашата лозинка?

категории

Најпосетувани

Chillmax Pillow: ладење гел рампа за перница

1255.99ден Кол
бренд: Chilmax
код на производот: CHM
тежина: 1.550kg

Перница за ладење со гел
Chillmax гел извлекува топлина од вашето тело
Користете како перница, постелнина или подлога
Користете ги за да ги изладите скутот и лаптопот кога работите
За дополнително ладење, ставете во фрижидер пред употреба
Нема потреба да се полни со вода
Преносен, лесен за патување

ПОВЕЕ ЗА ГОЛЕМИ ЗА ГЕЛИ ЗА СИТЕ ВИДОВИ ПРИГОДИ
За повеќе одморен ноќен сон или поладно, поудобно место за седење, перницата Chillmax е решението за вас. Внатрешниот гел на Чилмакс Перница реагира на температурата на вашето тело за да апсорбира вишок топлина, отстранувајќи ја од вашата кожа за да произведе природен ефект на ладење до три часа. Користете го како перница за спиење или перница за седишта за да го ослободите непријатноста од прегревање. Може да го ставите Chillmax во вашиот омилен случај или на вашата перница за максимално ладење. Неговата преносна големина и лесно чистење значи дека можете да го однесете секаде каде топли, лепливи ноќи или непријатно и продолжено седење може да биде проблем.

СОСТОЈБА И СОВЕТ ЗА МАКСИМУТ УБАВ
Во топли и лепливи ноќи, одморот може да се постигне со незгодниот сон, но мекиот, удобен гел во Chillmax перница ја апсорбира вишокот на телесна топлина и го одзема од вашата кожа, давајќи ви чувство на ладење и релаксирање. Ставете ја во вашата торбичка или перница, во директен контакт со вашата кожа, за да уживате во смирувачко чувство за ладење. Во жешките ноќи ставете го во фрижидер неколку часа пред спиење за уште подобар ефект.

Носете го насекаде со вас - не е неопходно да го наполните со вода
Бидејќи перницата Chillmax е лесна, виткана и тенка, лесно можете да ја однесете со себе во вашиот багаж кога патувате. Уште подобро, носете го со вас во авион или во врело количество за да ве олади додека патувате, и бидејќи не треба да наполнувате со течноста за ладење или вода, секогаш е во мирување.

СОВЕТНО ЗА СОБИРАЕ ДО РАБОТЕ ORЕ ИЛИ БОЕ И ПОВРЕДИ
Ефектот за ладење на Chillmax гел значи дека може да се користи за секоја апликација. Сместено под лаптоп, делува како одличен ладилник што ве лаптопот и лаптопот ги чува и го одржуваат лаптопот од прегревање. После вежбање, завиткајте перница Chillmax околу болно или воспаление на зглобовите, околу глуждот или зглобот.

Со перница Chillmax, никогаш не треба повторно да се грижите за непријатна топлина и непријатност повторно.

Материјали Избришете ја чистата надворешна обвивка со полнење со гел Chillmax

слични производи