MKD | македонски денарEUR | ЕвроGBP | БританскаUSD | САД долар
МакедонскиМакедонскиEnglishEnglish
Најави се | Регистрирај се
предмети0
најава за клиенти Сподели преку E-mail и лозинка на Вашата регистрација. Ја заборавивте вашата лозинка?

категории

Најпосетувани

Комплет 2 парчиња. Вено Грин + БЕСПЛАТНО Грин Баланс

1810.99ден Кол
код на производот: PH001-13
тежина: 0.370kg

Овој комплет вклучува 2 парчиња. Вено Грин + Грин Баланс ПОДАРОК!

1 пакување Вено Грин содржи 100 ml билен крем
1 пакување Грин Баланс содржи 100ml билни екстракт

За што служи Вено Грин?

Билен крем со подвлечен локален ефект врз циркулацијата и лимфозастоя. Есцинът намалува шеќерот съсирваемост и опасноста од појава на интраваскуларна згрутчувања. Намалува склоноста кон отоци и тежина во нозете. Помага намалувањето на периферните крвни садови.


Како да употребувате Вено Грин?

Се нанесува со нежно триење два-три пати дневно на засегнатиот дел од стапалата нагоре во текот на 1 месец. Потоа за подржува ефект се користи еднаш дневно.


Содржина:

Масло од сусам, масло од пченични никулци, масло од грозје семе, пчелен восок, екстракт есцин, екстракт од невен, екстракт од прополис, етерично масло од нане, етерично масло од чемпрес, етерично масло од лаванда, етерично масло од портокал.

 

За што служи Грин Баланс?

Засилува енергијата на срцевите кратенки, а истовремено со тоа смирува срцето. Проширува крвните садови. Подобрува крвотокот на срцето и мозокот, умерено намалува зголемениот крвен притисок. Смирува централниот нервен систем, го намалува холестероловото содржина во крвта.


Како да употребувате Грин Баланс?

Два пати на ден по 20 капки пред јадење во 50 ml вода.

Содржина:

Водно-алкохолни екстракт од :

  mg во дневната доза

Глог (плод)

 

300

Гинко ( листа )

260

Бреза (екстракт)

160

Маточина

120

Хмел-шишарки

80

Здравец дъхав

80

 

 

слични производи